عراق: داعش ۵۰۰ مرد ایزدی را کشت / ۵۰۰ زن ایزدی را به اسارت گرفت. نماینده اقلیت مذهبی ایزدی ها در پارلمان عراق گفت: تروریست های داعش تاکنون۵۰۰ مرد ایزدی را اعدام کرده و ۵۰۰ زن نیز از این طایفه را به اسارت برده اند. به گزارش ایرنا، فیان دخیل روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی در ساختمان پارلمان عراق افزود: ۵۰۰ زن ایزدی (یزیدی) که توسط تروریست های داعش به اسارت برده شده اند هم اکنون در مکانی نزدیک به تلعفر نگهداری می شوند. وی تصریح کرد: ۱۷۰ ایزدی که ۷۰ نفر از آن ها نیز کودک بودند طی روزهای گذشته ب ...

عراق: داعش ۵۰۰ مرد ایزدی را کشت / ۵۰۰ زن ایزدی را به اسارت گرفت

 

نماینده اقلیت مذهبی ایزدی ها در پارلمان عراق گفت: تروریست های داعش تاکنون۵۰۰ مرد ایزدی را اعدام کرده و ۵۰۰ زن نیز از این طایفه را به اسارت برده اند.

به گزارش ایرنا، فیان دخیل روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی در ساختمان پارلمان عراق افزود: ۵۰۰ زن ایزدی (یزیدی) که توسط تروریست های داعش به اسارت برده شده اند هم اکنون در مکانی نزدیک به تلعفر نگهداری می شوند.

وی تصریح کرد: ۱۷۰ ایزدی که ۷۰ نفر از آن ها نیز کودک بودند طی روزهای گذشته به دلیل اوضاع بد انسانی جان خود را از دست داده اند.

به گفته دخیل، اوضاع امنیتی در استان نینوا در شمال عراق تاکنون منجر به آوارگی۳۰ هزار خانوار از منطقه سنجار شده است.

نماینده ایزدی های عراق با تاکید بر اینکه فرقه ایزدی به دست داعش از بین خواهد رفت، گفت: حکومت مرکزی و اقلیم کردستان باید هر چه زودتر اختلافات را کنارگذاشته و برای نجات ایزدی ها همکاری کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه