.:: قابل توجه خانم هایی که به پیاده روی می روند ::.

.:: قابل توجه خانم هایی که به پیاده روی می روند ::.

Varzesh2[WwW.Kamyab.IR]

دویدن و پیاده روی یکی از بهترین راهها برای تندرستی و تناسب اندام است. این ورزش ارزان است، نیاز به محل خاصی ندارد و راه خوبی برای زدودن افکار بد از ذهن است. اما خانمهایی که دوست دارند بدوند، باید نکاتی مهم را بدانند. در اینجا ۵ نکته ای را که خانمهای علاقمند به دویدن باید بدانند ذکر شده است. حتما از اینکه بین ورزش کردن زنان و مردان اینقدر تفاوت وجود دارد، متعجب می شوید.

اکنون زمانی است که می توانید به خود بگویید: “کفشهایم برای سلامتی مهم هستند.”

مطمئنا زنان، به کفش علاقه دارند اما زمانی که شما یک دونده اید، کفش مناسب، دنیایی تفاوت خواهد داشت. یک کفش خوب برای دویدن لازم نیست یک کفش گران قیمت باشد. بنابراین زمان مناسب صرف کنید و به یک فروشگاه تخصصی رفته و یک کفش کاملا مناسب برای دویدن پیدا کنید. اگر در انتخاب کفش اشتباه کنید، شما خود را در معرض تاول ها، درد و تورمهای ساق پا و صدمات دیگر قرار خواهید داد.

مواظب زانوانتان باشید!
در زنان، ناحیه لگن تا زانو عریض تر از مردان است و مقدار زیادی از وزن بدن را نیمه پایینی بدن، متحمل می شود. این مطلب در کنار فشار ناشی از دویدن، واقعا می تواند زانوی شما را دچار فشار و کشیدگی کند. بنابراین قبل از دویدن حرکات کششی انجام دهید، از کفش مناسب استفاده کنید، به اندازه کافی استراحت کنید و هر وقت احساس ناراحتی کردید، فشار را کم کنید.

به ندای بدنتان گوش کنید!
مانند زانو، نقاط دیگری هم در بدن زنان وجود دارد که در هنگام دویدن، باید تنظیم شده و میزان باشند. در هنگام دویدن، به دردها گوش بدهید و اگر دردها پافشاری کردند حتما در پی یافتن دلایل آنها بروید.

دیده بان وضعیت خود باشید!
زنان تمایل دارند در هنگام دویدن، قوس بیشتری به کمر خود داده و شانه هاییان را جمع کنند. این کار بر باسن و پشت فشار می آورد، همچنین اجازه نمی دهد که قلب کار خود را به درستی انجام بدهد. هنگام دویدن اینطور در نظر بگیرید که یک فنر به سرتان متصل شده و شما را به بالا می کشد، و در همین حال نافتان تا جایی که ممکن است به سمت ستون فقراتتان هل داده می شود. به این ترتیب، وض��یت مناسبی برای دویدن به بدن خود می دهید و اجازه می دهید که بدون وارد آمدن فشار اضافی به مفاصل زانو و لگن، بدنتان تحرک داشته باشد!

کفش های نوک دار را کنار بگذارید!
احمقانه به نظر می رسد، اما اگر شما یک دونده باشید و در هنگام دو، مرتبا کفش هایی به پا کنید که پنجه تیزی داشته باشند، ممکن است بدون اینکه متوجه بشوید دچار آسیب شدیدی بشوید! این کفش ها به قوس پاهای شما استرس وارد کرده و همچنین به تاندون آشیل شما فشار می آورد. این بدان خاطر است که در این کفش ها انگشت های شما در تنگنا قرار می گیرند و نحوه برخورد پاها به زمین را تغییر می دهند.. چرا این مساله، مشکل ساز است؟

پس از گذشت مدتی از شروع دویدن به صورت روزانه، رفته رفته تغییراتی در پاها و به خصوص انگشتان شما رخ می دهد. آنها برای ایجاد پایداری برای بدن دونده و همچنین برای ممانعت از وارد شدن شوک های حرکتی به بدن، کمی گسترش یافته و از هم فاصله می گیرند. در نتیجه استفاده از کفش های پنجه باریک مشکل ایجاد خواهد کرد. مطمئنا شما می توانید برای مدتی کوتاه از کفش هایی که دوست دارید استفاده کنید، اما پوشیدن دایمی کفشهای پنجه باریک و نوک تیز برای زنانی که برنامه منظمی برای دویدن دارند، توصیه نمی شود. بنابراین اگر شما یک دونده زن هستید، این راهنمایی ها را به خاطر بسپارید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه