کشته شدن رهبر القاعده پاکستان در حمله پهپادهای آمریکایی

کشته شدن رهبر القاعده پاکستان در حمله پهپادهای آمریکایی

حکیم الله محسود با نام واقعی ذوالفقار محسود ۳۰ ساله رهبری القاعده پاکستان برعهده داشت / در این حمله هوایی، حدود ۲۵ نفر از جمله راننده و محافظ شخصی محسود هم کشته شدند. رهبر القاعده پاکستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شد.

به گزارش کمیاب به نقل از رویترز، منابع امنیتی به رویترز گفته اند حکیم الله محسود رهبر طالبان پاکستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، کشته شد.حکیم الله محسود[WwW.KamYab.Ir]

این حمله هوایی روز جمعه در منطقه وزیرستان در شمال پاکستان انجام شد. القاعده، تندرروترین و خطرناک ترین گروه مسلح فعال در پاکستان است.

قبل از این هم چند بار خبرهایی درباره کشته شدن محسود منتشر شده بود اما این خبرها تکذیب شده بودند.
با این حال این بار تعدادی از منابع در سازمان های جاسوسی، ارتش و افراط گرایان در پاکستان کشته شدن محسود را تایید کرده اند.

یک مقام امنیتی ارشد در پاکستان که خواست نامش منتشر نشود در این باره گفت : می توانیم تایید کنیم که حکیم الله محسود در حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شد. چهار مقام امنیتی دیگر پاکستان هم این موضوع را تایید کرده اند.

در این حمله هوایی، حدود ۲۵ نفر از جمله راننده و محافظ شخصی محسود هم کشته شدند.
منابع آگاه در میان افراط گرایان اسلامی در پاکستان گفته اند تشییع جنازه محسود عصر شنبه در شهر “میران شاه” پاکستان برگزار می شود.

منابع آگاه گفته بودند هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا روز جمعه چهار موشک به سمت مجتمع مسکونی در روستای “دندا دربا خیل” واقع در ۵ کیلومتری شهر میران شاه مرکز منطقه وزیرستان شمالی شلیک کردند.

مقتل زعیم طالبان الباکستانیه فی هجوم بطائره أمریکیه بدون طیار

دولت آمریکا پیش از این ۵ میلیون دلار برای دستگیری محسود تعیین کرده بود. حکیم الله محسود با نام واقعی ذوالفقار محسود ۳۰ ساله رهبری القاعده پاکستان برعهده داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه